Nastávající maminka si může u mě vybrat ze dvou možností: 
 
1. Klasickou relaxační masáž, pokud tuto masáž upřednostňuje před jinými typy  a může ještě ležet na břiše, aniž by ji tlačilo. Poté shiatsu masáž, která se provádí v leže na boku.
 
2. Shiastu masáž, která může být výborným pomocníkem pro zdárný průběh těhotenství. Práce na energetické dráze ledvin dodává sílu postupně až k porodu. Posílení ledvin může také pomoci odstranit strach z porodu. Posilování dráhy sleziny "drží" plod v děloze, aby nedošlo k potratu či předčasnému porodu. Kromě posílení a harmonizace těla nastávající maminky, přispívá velkou měrou k prohloubení kontaktu maminky a miminka.
 
Pokud je těhotná žena příliž unavena, bolí ji v bedrech či kříži, má zatuhlé mezilopatkové svalstvo či ramena a šíji, potíže s končetinami, bolesti hlavy, problémy se zácpou a ranními nevolnostmi a těhotenství není vedeno jako rizikové, pak masáž shiatsu vřele doporučuji.
 
Mezi obecné kontraindikace patří první tři měsíce těhotenství, kdy je nejvyšší riziko samovolného potratu a klientka by mohla vinit shiatsu terapeuta. Dále existují některé akupunkturní body, jež jsou v těhotenství kontraindikovány, avšak mohou urychlit komplikovanější porod, eventuálně ke konci těhotenství otočit plod, není-li v poloze hlavičkou dolu.
 
Shiatsu je výborným pomocníkem i po porodu, kdy je maminka ve fázi stálého dávání ( starostlivost, péče, kojení...), což ji vyčerpává a je potřeba podpořit "přijímání" - stymulovat především dráhu sleziny.
 
 
 
Ceník:
 

Těhotenské Shiatsu                   cca   90 min / 650,-