Jako mnoho jiných z nás i já patřím k těm lidem, kteří jsou na cestě hledání… a nacházení. Mé hledání začalo s  výrokem mého lékaře: “S takto rychle horšícím se zdravotním stavem budete do dvou let na vozíčku!“

Když klasická medicína nevěděla, obrátila jsem se na alternativní směry… a povedlo se.

Prošla a vyzkoušela jsem například automatickou kresbu, meditace, kineziologii, masáže, cvičení, kyvadlo, rodinné konstelace, regrese, zdravou výživu, reiki, homeopatika a další…..

Toto vše mě na mé cestě obohatilo, otevřelo nové možnosti, ale hlavně pomohlo uzdravit.
Teď už vím, že klasická a alternativní medicína se vzájemně doplňují jako den a noc a jedna bez druhé nemohou tvořit celek.

Japonská masáž SHIATSU mi přišla do cesty v době, kdy se mi bolestivě zablokovalo celé tělo díky psychickému vypětí. Úleva po masáži byla okamžitá a já se cítila jako vyměněný a zcela odpočatý člověk.

A tehdy padlo další rozhodnutí: „Toto bych si přála umět.“

Nakonec nezůstalo jen u přání a já prošla čtyřletým studiem Shiatsu.
A jelikož nic není náhoda, po dokončení školy a následném propuštění ze zaměstnání, jsem se pustila do masáží profesionálně.

Shiatsu mě lákalo především pro svůj ucelený pohled na člověka, který řeší nejen důsledky, ale především příčiny potíží, cíleně skrze energetický systém (meridiány) těla.

Tantra a tantrické masáže si mě našly přesně ve chvíli, kdy nazrál čas posunout se na své profesní i soukromé cestě dál. Znovuobjevit a rozpomenout se na svou přirozenost, vnitřní sílu, krásu, pravdivost……
Tantrická masáž je pro mě královnou mezi masážemi. Masér je zde klientovi láskyplným, otevřeným a pravdivým průvodcem na jeho cestě za „objevováním“ sebe sama.

Práce maséra pro mě znamená víc, než jsem si kdy předtím připouštěla….
Vidím za svou prací okamžité výsledky v podobě spokojených klientů, kterým se ulevilo od fyzického, ale i psychického napětí.
Masáž stále učí mě i mé klienty naslouchat TĚLU a SOBĚ, svým pocitům a potřebám a respektovat je. Zasloužíme si v tomto uspěchaném světě najít pro sebe chvíli času, ztišit se, pohladit své unavené tělo i duši a načerpat nových sil. Protože pokud to tak neuděláme, nebudeme se cítit dobře.

Praxe mi ukázala, jak výborně se doplňují všechny masérské techniky, kterými se zabývám, i s tím, čím jsem si doposud na vlastní kůži prošla a procházím. Učitelem je život sám. Tím vším se má profese prolíná i se soukromým životem v dalších oblastech mých zájmů. Pro inspiraci nabízím pár odkazů na mě velice blízká témata.

Co říct závěrem? 

Poprvé v životě jsem si uvědomila, jaké to je, když práce člověka těší, naplňuje a přináší radost.

 
Přehled nejdůležitějších kurzů, vzdělání a workshopů, kterými jsem prošla a inspirovala se pro mou práci s lidmi:
 

MASÉR PRO SPORTOVNÍ A REKONDIČNÍ MASÁŽ se specializací na japonskou masáž SHIATSU, Soukromé vzdělávací centrum Kidokai, rok 2000

REIKI III, Centrum der kraft, rok 2003

SHIATSU, Soukromé vzdělávací centrum Darja shiatsu school, rok 2001-2003

AKADEMIE ŽIVOTA, Ernestína Velechovská, rok 2009-2011

TANTRICKÉ MASÁŽE, individuální výuka techniky tantra masáže - Tantra studio Sofia, Praha, rok 2011

TANTRICKÝ VÝCVIK "Posvátné tělo-vášnivý duch", John Hawken, rok 2011-2012

 POKROČILÝ TANTRICKÝ VÝCVIK, John Hawken, rok 2013-2014

 VÝCVIK TANTRICKÝCH MASÁŽÍ , John Hawken, rok2013

GRÁL POSVÁTNÉHO ŽENSTVÍ I,II,III, Kateřina Karaimii Motyčková, rok 2013